Dnes je 25. 04. 2024, meniny má:
ScholaInNatura » Spravodajstvo

Ženský futbal prezentovaný v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež - 1

V sobotu 13.11.2010 v Ružomberku prebiehal Celoslovenský mládežnícky futbalový turnaj o pohár predsedu Konferencie Biskupov Slovenska, organizovaný v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež.

Turnaj bol vyvrcholením diecéznych halových turnajov (5 diecéz, 2 arcidiecézy, 1 archieparchia, 1 eparchia).  Deväť víťazov týchto jednotlivých turnajov, rešpektujúc ich podmienky účasti (hráči - 15 až 30 rokov, bez aktívnej účasti vo vyšších futbalových a futsalových súťažiach) hralo v Ružomberku v dvoch skupinách.

V programe  tohto finálového turnaja bolo aj odohranie exhibičné stretnutie Juniorky východného Slovenska vs. Starówka Nowy Sącz (I. liga žien, Poľsko), no poľské futbalistky nepricestovali.  Preto mušketierky východu dostali priestor prezentovať úroveň ženského slovenského futbalu mimo turnajovú súťaž postupne v troch stretnutiach proti účastníkom turnaja - mládencom (mužom). Futbalistky vyhrali  2:0 nad hráčmi z farnosti Košice, sídlisko Ťahanovce (víťaz KE arcidiecézy a celkový tohtoročný víťaz putovného pohára predsedu KBS),  prehrali 0:1 s víťazom Prešovskej archieparchie a  0:1 s víťazom Banskobystrickej diecézy.

Stropkovský výber junioriek východného Slovenska  reprezentovali:  Zuza (Košice), Jarka  (Stropkov), Slávka (Bystrany, SN), Viki  (Kapušany, PO), Katka (Stropkov, na tomto turnaji hrajúca trénerka). Futbalistky boli odmenené  počas hry  neustálym  povzbudzovaním divákov  a  záverečným diplomom za účasť. Vedúca výpravy tímu (zároveň aj mamka) dostala od otca (zároveň aj tréner mušketierok)  kyticu ruží.

Ženy, vďaka Vám. Osobitné poďakovanie pre Slávku a Viki, ktoré vycestovali na podujatie vlakom na vlastné náklady. Ich tréner konštatoval, že tieto slečny majú veľmi radi futbal a záujem robiť dobré veci v kolektíve ľudí.

Napísaný: 2010-11-14, čítaný 1819x