Dnes je 19. 04. 2024, meniny má:
ScholaInNatura » Spravodajstvo

Stropkovské mušketierky v Slovenskom pohári žien

ŠK ŠTICH Humenné – ABC CVČ SIN Stropkov 2 : 0 (1:0) Zostava Stropkova: Marta Sekeráková, Martina Gonosová, Sita Khwaja, Alena Gibová, Simona Mekková, Ivana Skysľaková, Jaroslava Berežná, Katarína Sokolová, Vladimíra Labiková, Sláva Kromková, Martina Andrejková.

V kolektíve ABC CVČ SIN Stropkov svoj voľný čas trávia dievčatá a slečny, ktorých baví futbal. Svoj osobný športový potenciál rozvíjajú pod systematickým vedením trénerov Vladimíra Bodnára a Jaroslava Berežného, v rámci ktorého sa  prihlásili aj do obnoveného ročníka Slovenského pohára žien.

Prvé pohárové stretnutie odohrali v sobotu 27. 8. 2008 v Humennom s miestnym klubom ŠK ŠTICH Humenné a v dôsledku ochorenia šiestich hráčok nastupovali do stretnutia bez náhradníčok. Vekový priemer nastupujúcich stropkovských mušketierok bol 15,54 rokov, čo je zrejme rekord v kategórií ženského futbalu. V prvom polčase niektoré hráčky svoje herné činnosti neriešili podľa usmernenia trénerov pred stretnutím a polčasový výsledok 1:0 v prospech domácich zodpovedal predvedenej hre oboch tímov.

Do druhého polčasu tri mušketierky nastupovali na iných postoch, čo sa prejavilo aj na výraznom zlepšení kolektívneho výkonu, žiaľ bez  gólového efektu.  Naopak v 60tej minúte z krásne rozohraného rohového kopu hlavou excelentne do horného rohu bránky skórovala reprezentantka SR Miriam Fedorková. Humenčankám postupne ubúdali sily a využili k striedaniu  povolený počet 5 hráčok. V posledných desiatich minútach  stretnutia stropkovčanky  prejavili veľkú vôľu dať gól, dostali sa do gólových príležitosti, no chýbali už sily na ich úspešné zakončenie. Po stretnutí Stropkovski tréneri smerom k svojim hráčkam zhodne konštatovali : „Slečny, klobúk dole pred vaším výkonom v druhom polčase."

Odvetné stretnutie je plánované na stredu 15. 10. 2008  o 14:30 hod. a na základe predvedenej hry stropkovčaniek v Humennom  sa zvažuje možnosť hrať pohárovú odvetu na hlavnom ihrisku v Stropkove a prezentovať ženský futbal aj pred Stropkovskými divákmi.

Následné foto zábery sú z tohto sezónnych prípravných stretnutí a I.ligy žiačok.

Napísaný: 2008-09-28, čítaný 2012x