Dnes je 28. 03. 2024, meniny má:
ScholaInNatura » Spravodajstvo

Mušketierky pomohli Humenčankám k celkovému turnajovému víťazstvu

Schola in natura Stropkov zorganizovala dňa 19.2.2007 halový turnaj žiačok zmiešaných so ženami za účasti DFK Prešov, ŠK ŠTICH Humenné, SCHOLA IN NATURA Stropkov, LKP MOTOR Lublin a neregistrovaný tím dievčat z Trebišova, ktoré súťažne hrávajú 1.ligu žiačok za Humenné.

Humenné mali v tíme aj dve ženy, jednu juniorskú reprezentantku a Lublin bol komplet ženský tím, ktorý hráva v Poľsku ligovú súťaž .

Hralo sa vo veľkej hale SOUP v Stropkove, systémom každý s každým, 2 x 10 min. v počte 5 + 1 hráčky.

5. Prešov          0   2   2       3 : 7        2

Poľské futbalistky pred týmto turnajom, ktorý absolvovali v rámci zimného sústredenia, nepripúšťali inú možnosť ako celkové víťazstvo, no hneď druhý zápas s Humenným len remizovali, nakoľko Humennčanky podali výborný výkon.

Pred posledným zápasom turnaja boli jasným favoritom Poľky, ktoré potrebovali so Stropkovom vyhrať s rozdielom 2 gólov, no mušketierky milo prekvapili všetkých prítomných divákov, dokonca aj svojho trénera Vlada Bodnára. Ešte v prvom polčase ich kapitánka správne čítala  poľskú rozohrávku a následne samostatný nájazd gólovo zakončila do proti pohybu brankárky. Aj  druhý polčas priniesol obojstranne výborný futbal a predviedli sa aj brankárky. Mušketierky zaslúžene zvíťazili a spolu s nimi sa tešili aj Humenčanky z celkového turnajového víťazstva.

Prítomných futbalových priaznivcov potešila skutočnosť, že aj na východe Slovenska vyrastajú futbalistky, ktoré majú predpoklady na primeranú konfrontáciu so  zahraničným ženským futbalom. Rozvoj tohto potenciálu závisí od viacerých faktorov.

Napísaný: 2007-02-20, čítaný 1909x