Dnes je 23. 04. 2024, meniny má:
ScholaInNatura » Spravodajstvo

Mušketierky na turnaji žien v Humennom

Futbalistky ABC CVČ SIN Stropkov sa dňa 14.12.2008 zúčastnili na halovom turnaji piatich ženských týmov na ZŠ Laborecká v Humennom.

Účasť na  turnaji bola zo strany nášho realizačného týmu  koncipovaná  ako príprava hráčok na prestížny halový turnaj žien, ktorý chcú absolvovať v januári 2009.

V Humennom mušketierky odohrali štyri stretnutia po sebe (s päť minútovými prestávkami)  postupne proti futbalistkám z  Košíc, Prešova, Humenného a Trebišova. Hralo sa 2 x 10 minút v počte 4 + 1. Naše futbalistky hrali bez striedania a kondične to zvládali dobre. Tréneri Vlado a  Jaro usmerňovali zverenkyne k  trpezlivej turnajovej kombinačnej hre, aby „behala" lopta.  Tento systém vyžaduje presúvanie hráčok v obrane  do čiarových priestorov,  hrať cez brankárku a dať dobre časovanú kolmicu na vzájomne sa meniace útočníčky po šírke. Ak sa počas takejto hry stratí lopta, väčšinou je z toho gól vo vlastnej bráne. Mušketierky (vekom končiace žiačky) Pavla, Danka, Miša, Jarka a Taňa,  podľa konečného hodnotenia svojich trénerov,  zvládli dobre toto náročné turnajové podujatie.

Našich trénerov zaujali na tomto podujatí výkony štyroch skúsených jednotlivkýň košického tímu, ktoré taktiež hrali bez striedania.

Napísaný: 2008-12-14, čítaný 1613x