Dnes je 20. 04. 2024, meniny má:
ScholaInNatura » Spravodajstvo

Liga žiačok, Humenčanky dominovali v R. Sobote

Po predchádzajúcom majstrovskom zápase s Trebišovom (1:1) si realizačný tým Humenného dal ako prioritu pripraviť zverenkyne na posledné jesenné kolo. Do Rimavskej Soboty cestovali mladé šticharky v maximálnej pohode s cieľom zvíťaziť.

Domáce žiačky taktiež nastupovali do zápasu sebavedomo no hneď od úvodu bolo cítiť, že na ihrisku bude dominovať  maximálna uvoľnenosť pohybu hosťujúcich hráčok, ich rýchle kombinácie s výmenou miest a snaha o gólové zakončovanie. V 7.min už bol stav 0:3 a domáce hráčky boli nútené všetko sústrediť na obranu. Prehusťovaním pred vlastným pokutovým územím  v ďalšom priebehu hry dokázali ofenzíve hosťoviek do polčasu odolať, až na jednu akciu.

Po prestávke nastupovali šticharky so silnou základnou stredovou formáciou a zmenami v útoku a obrane, čo prinieslo očakávaný efekt. Vďaka výbornému výkonu domácej brankárky, ktorá chytila aj pokutový kop, zápas skončil len rozdielom siedmich gólov.

Minulý týždeň sa tri mladé  šticharky  zúčastnili reprezentačného   zrazu junioriek U - 17, z ktorého sa vrátili  veľmi pozitívne naladené a aj túto skutočnosť dokázal realizačný tím Humenného premietnuť v  prospech všetkých svojich zverenkýň.  V tomto zápase sa to prejavilo výborným pohybom v snahe o vytváranie rýchlych kombinačných akcií a futbal mladých Humenčaniek sa prítomným divákom páčil.

1.FC GULIK Rimavská Sobota - ŠK ŠTICH Humenné  0 : 7  (0 : 4)

Napísaný: 2007-10-16, čítaný 1713x